Ułatwienia dostępu

Aktywni+ 2023

Projekt

Finał zajęć z Aktywnymi Seniorami ze Stowarzyszenia Bogdanieckiego Uniwersytetu III Wieku

Ostatnie zajęcia na Warsztatach Cyfrowe Umiejętności Seniorów były jednocześnie finałem działań w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą "Aktywni+ w świecie nowych technologii. Podnoszenie kompetencji cyfrowych seniorów i kształtowanie postaw sprzyjających wykorzystywaniu nowych technologii w życiu codziennym". To projekt, którego celem było zwiększenie umiejętności posługiwania się przez osoby starsze nowoczesnymi technologiami i korzystania przez nich z nowych mediów. Mamy nadzieję, że przyczynił się znacząco do podniesienia zainteresowania i wykorzystywaniem technologii seniorów. Podsumowanie zajęć upłynęło w przesympatycznej atmosferze i obustronnej chęci kontynuowania dalszej współpracy.

Kolejna odsłona warsztatów: Cyfrowe Umiejętności Seniorów

Praktyka czyni mistrza, dlatego nasi Aktywni+, seniorzy ze Stowarzyszenie Bogdanieckiego Uniwersytetu III Wieku wykorzystując nabyte umiejętności podczas warsztatów Cyfrowe umiejętności seniorów, korzystają z komunikatorów, dzięki którym mają możliwość dzielić się informacjami, wiedzą, a także życzeniami na nadchodzące święta. To nie tylko życzenia, ale także piękne kartki wykonane z wykorzystaniem programu Canva.

Warsztaty: Umiejętności Cyfrowe Seniorów - Do czego możemy wykorzystać Canvę?

Trudności nie są przeszkodą, lecz wyzwaniem. Pomimo psikusów płatanych przez los i zanikający internet udało nam się osiągnąć wyznaczone cele. Dzisiaj nasi Aktywni Plus ze Stowarzyszenie Bogdanieckiego Uniwersytetu III Wieku poznali program Canva oraz strony, z których można pobierać obrazy do tworzenia swoich własnych projektów graficznych. A co można stworzyć? Kartki, kalendarze, ulotki, plakaty, wizytówki i wiele innych. Dzisiaj uczyliśmy się tworzyć kartki świąteczne z wykorzystaniem szablonów. Na zajęciach powstały całkiem fajne prace, ale jeszcze lepsze w zaciszu domowym po powrocie do domów. Ćwiczenie czyni mistrza.

Kolejne zajęcia z seniorami ze Stowarzyszenia Bogdanieckiego Uniwersytetu III Wieku za nami

Kolejne zajęcia z seniorami ze Stowarzyszenia Bogdanieckiego Uniwersytetu III Wieku realizowane w ramach warsztatów Cyfrowe umiejętności seniorów, za nami. Tym razem gościliśmy w Szkole Podstawowej w Bogdańcu. "Łapaliśmy" sieć internetową, testowaliśmy różne translatory i komunikatory. Rozmawialiśmy o chmurze i sposobach jej wykorzystania, w tym o gromadzeniu dokumentów i zdjęć. Zadanie domowe to przygotowanie kliku zdjęć, które mogłyby znaleźć się na kalendarzu własnoręcznie przygotowanym.

 

Nie ma to jak zajęcia z super Aktywnymi+

Na kolejnym spotkaniu wspólnie z seniorami ze Stowarzyszenia Bogdanieckiego Uniwersytetu III Wieku, uczyliśmy się co to jest thetering, shering i hotspot, czyli w jaki sposób można udostępniać Internet innym osobom i jak używać różnych urządzeń korzystając z Internetu mobilnego. Od dzisiaj problemem nie będzie również pinezka. Aktywni + ćwiczyli udostępnianie poznali Plus Cody umożliwiające znajdowanie i udostępnianie dokładnych tras i lokalizacji.

Warsztaty „Cyfrowe umiejętności Seniorów”

Kolejny dzień z Aktywnymi + i kolejna przygoda. Dzisiaj rozpoczęliśmy warsztaty „Cyfrowe umiejętności Seniorów”. Uczestnicy zajęć podjęli wyzwania związane z zakładaniem kont Google i poczty elektronicznej. Opanowali umiejętności nagrywania i wysyłania wiadomości głosowych, nauczyli się wybierać kontakty oraz "pisać" sms-y głosowo. Wyszukiwanie z wykorzystaniem obrazu od dzisiaj nie jest tajemnicą dla naszych Aktywnych.

Aktywni+ 2023

No i wystartowaliśmy! Kolejna edycja Aktywnych+. Tym razem to AKTYWNI + w świecie nowych technologii. Podnoszenie kompetencji cyfrowych seniorów i kształtowanie postaw sprzyjających wykorzystywaniu nowych technologii w życiu codziennym". To projekt, którego celem jest zwiększenie umiejętności posługiwania się przez osoby starsze nowoczesnymi technologiami i korzystania przez nich z nowych mediów. Zadania w ramach tego projektu będą realizowane do 31 grudnia 2023 roku dla Seniorów z gminy Bogdaniec. Cykl działań projektowych rozpoczęliśmy seminarium "Od aktywności z aplikacją mObywatel do cyfrowych działań dla rozwoju osobistych kompetencji cyfrowych", podczas którego uczestnicy poznali aplikację mObywatel i jej zastosowanie, sposoby "ściągania" aplikacji na telefon, a przede wszystkim rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w sieci i korzystania z aplikacji.

Fundacja Rozwoju Efektywnej Edukacji FREE

ul. Kosynierów Gdyńskich 108
66-400 Gorzów Wielkopolski

NIP: 599 325 94 66

REGON: 389991621

Numer KRS: 0000922925

Nr rachunku bankowego:
47 1240 6494 1111 0011 0905 9621